FK Brandýsek

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Brandýsek
www.fkbrandysek.cz

Příští zápas

Shrnutí podzimní sezóny 2023

Shrnutí podzimní sezóny 2023

V krátkosti přinášíme souhrn učinkování našich mužstev v podzimní sezóně 2023/24.

FK Brandýsek A

A-tým Brandýska je po podzimní sezóně okresního přeboru v klidném středu tabulky na 7.místě. Jak už to bylo ale i v minulém roce v této soutěži, je vyrovnanost okresního přeboru vidět na první pohled v tabulce, když na druhý tým Velkého Přítočna ztrácí Brandýsek pouhé 4 body. Po celý podzim až na výjimku se Sokolem Smečno (0:3) platilo pravidlo „můj dům – můj hrad“, když své domácí zápasy A-tým všechny vyhrál. Pravým opakem byly hostující zápasy, kde náš tým dokázal ukořistit body pouze u rezervy Tuchlovic (3:1) a po penaltovém rozstřelu v Hrdlívě (4:3), jinak vyšel na hřištích soupeřů naprázdno, což nás stálo určitě lepší umístění.

FK Brandýsek B

B-tým vstupoval do své druhé sezóny po „znovuobnovení“ jako vítěz nejnižší soutěže IV.třídy. Tým, který je tvořen z velké části z hráčů 35+, kteří jsou povětšinou odchovanci či hráli z velké části svoji kariéru právě v našem klubu. Bohužel nenavázal na předchozí sezónu výsledkově, když se prozatím nachází na děleném 5.místě s úzce spolupracujícím týmem Baníku Švermov (více v článkách o mládeži). Stále je však v dosahu na přední patra tabulky, kde se po stabilnějších výkonech může na jaře objevit. Přitom vstup soutěže vyšel rezervě na výbornou, hořkost první porážky tým utrpěl až v 6.kole doma s béčkem Doks (0:4), poté už ale následovali rozporuplné výsledky střídajících výher a proher, které nám více než uvedené 5.místo nemohli dávat. Více než výsledky je pozitivním signálem, že se v průběhu podzimu začali do týmu včleňovat hráči dorosteneckého týmu, kterým kontakt s dospělým fotbalem dává zkušenosti k nezaplacení. V tomto trendu by tým chtěl pokračovat i v nadcházející jarní sezoně.

Dorost

Dorost Baník Švermov/FK Brandýsek

V letošním roce se podařilo navázat na dobrou spolupráci klubů FK Brandýsek a Baníku Švermov a rozšířit tak mládežnickou kategorii o tým dorostu. Toto družstvo vhodně doplnili trenéři Jan Grubner, Petr Suk a Jiří Zeman, kteří vytvořili společně s vedoucí Monikou Steinbachovou dobře spolupracující tým. Základem byli kluci starších žáků ročníku 2008, kteří přecházeli do dorostenecké kategorie a doplněni o hráče, co už fotbal z různých důvodů nehráli nebo už byli registrováni v jiných klubech, projevili chuť se vrátit a hrát zde. Celkem se podařilo naplnit hráčskou základnu až na úžasných 21 hráčů ročníku 2004-2008, kteří začali trénovat a hrát soutěž v okresním přeboru Kladno/Rakovník v sezoně 2023-2024.

Podzimní část této soutěže hráči zakončili na 7. místě z 12. účastníků s bilancí 5. výher a 6 proher (16bodů) a se ztrátou 10. bodů na 3. místo. Podle slov realizačního týmu se hráči teprve sehrávají a lepších výkonů by mohli dosahovat v jarní části soutěže. Cílem je umístění týmu do pátého místa na konci sezony. Budeme držet palce, aby se to našim dorostencům podařilo.  

 

Žáci Baník Švermov/FK Brandýsek

 

Druhým týmem, který je spojený se „sousedským“ Švermovem je mužstvo starších žáků, které také nedosahovalo takové kapacity, aby své zápasy mohlo absolvovat samo. Po podzimní části krajské soutěže 1.A třídy se spojený tým nachází na 10.pozici. V týmu působí celkem 5 našich odchovanců, tři z nich by se v příštím roce měli posouvat do dorosteneckého týmu, v kterém už v podzimní části sbírali své první starty. Obecně platilo v podzimní sezoně, když tým svůj zápas vyhrál, byly to střelecké hody. Jednalo se celkem o tři vítězné zápasy s výsledky 8:1, 7:2 a 6:1, jednou tým remizoval, v ostatních 8 zápasech byly žáci poraženi, ale vždy se jednalo o vyrovnané zápasy s těsnými prohrami, které o to více mrzí.

 

Přípravka FK Brandýsek

 

Nejmladším týmem působícím v klubu FK Brandýsek jsou nejmenší fotbalisti a fotbalistky ročníků 2014 – 2019. Zatím tyto ročníky působí v jedné časové tréninkové jednotce, která je rozdělena na ročníky 2014 – 2017 a nejmenší 2018-2019, kde na ně dohlíží až 6 trenérů, aby jim radili v jejich prvních fotbalových krůčcích a postupně v nich probouzeli touhu po fotbalovém míči. Ti „starší“ už mimo tréninků absolvují své první fotbalové zápasy a turnaje. Na podzim bylo jedním ze zápasů dvojutkání s SK Stehelčeves, v kterých jsme zvítězili 7:2 a 7:5. Konec podzimní části venkovních tréninků/zápasů obstaral turnaj pořádaný v Zákolanech, kde jsme mohli zkonfrontovat naše síly s dalšími týmy, turnaj byl pro ročníky 2016/17. Naší radostí, i když v této kategorii o výsledky primárně nejde, bylo, že náš tým za celý turnaj nepoznal hořkost porážky. Postupně si poradil s týmy Rakovníka 5:3, Kročehlav 3:1, Hostivic 6:0, Bohemians (2016)  10:0 a Zákolan 5:3, jedinou remízu zaznamenal proti týmu ze Zvoleněvsi 2:2. Třešničkou na dortu byla výhra našich hráčů v individuální soutěži přesnosti střelby, kde jsme vyhráli jak kategorii 2016, tak 2017. V současné době nás čekají v zimních měsících tréninkové jednotky v brandýské sokolovně a výjezdy na turnaje v Kralupech a v Praze.

Je radostí, že v současné době naše členská základna ročníků 2014-2019 tvoří více než 35 zapálených malých fotbalistů, kteří tento sport začínají buď objevovat či jsou do něj již zapáleni.

Zvolení nového výboru FK Brandýsek

Závěrem fotbalového podzimu proběhla po posledním domácím zápase 5.listopadu v útrobách klubovny FK Brandýsek schůze výboru fotbalového klubu, kde bylo zvoleno nové vedení na další čtyřleté období. Členy výboru byli zvoleni: Jan Grubner, Lukáš Kala, Lukáš Vrána, Pavel Kubín, Václav Dráb. Následně byl zvolen „staronovým“ předsedou klubu na další období Lukáš Vrána. Od té doby se nový výbor už několikrát setkal nad budoucím plánem zkulturnění fotbalového areálu, dotačním titulem NSA (byl již podán na juniorskou základnu), plánem propagace fotbalového klubu blíže veřejnosti.

 

Závěrem děkujeme všem našim příznivcům za návštěvnost na podzimních zápasech brandýského klubu všech kategorií a věříme, že se uvidíme i v jarní části soutěže.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Sokol Jedomělice 24 62:30 51
2. TJ Slovan Velvary B 24 74:39 48
3. SK Družec A 24 63:41 47
4. TJ Sokol Olovnice 24 59:40 44
5. SK Velké Přítočno A 24 66:42 43
6. TJ Sokol Smečno 24 76:59 43
7. AFK Tuchlovice B 24 65:43 40
8. TJ Sokol Hrdlív A 24 60:70 36
9. SK Slavoj Pozdeň A 24 53:62 33
10. FK Brandýsek A 24 47:68 33
11. SK Kročehlavy 24 42:58 28
12. TJ Sokol Lidice 24 27:74 13
13. TJ Viktorie Černuc A 24 27:95 8
14. SK Vinařice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Sokol Olovnice
FK Brandýsek A
6:1
Podrobnosti

Střelci týmu

12 gólů

Jakub Porazil

6 gólů

Aleksandar Erakovič

5 gólů

Karel Marchal

4 góly

Štěpán Dojcsán

3 góly

Tomáš Tesař

Nejbližší narozeniny

31.07.2024 Michal Švandrlík (1)
22.08.2024 Richard Šulc (26)
27.08.2024 David Michálek (44)
09.09.2024 Lukáš Kala (42)
14.09.2024 Jaroslav Hink (40)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 26
Posledních 30 dnů: 0 | Posledních 7 dnů: 0 | Poslední den: 0

© 2024 FK Brandýsek | Všechna práva vyhrazena | drab@ftvs.cuni.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne